Maroko - cesarskie miasta >> wczasy, wakacje, oferty, opinie, wycieczka objazdowa Maroko - cesarskie miasta >> rezerwuj najtaniej na Maroko.com.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Maroko.com.pl  >  Lista ofert  >  Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...ładowanie
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie
obrazek hotelu

Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe

Maroko, Maroko: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
Kod oferty: MAALFA-307dodaj do schowka
cena za osobę od:
zawiera:transport, zakwaterowanie, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NW
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
drukujbezpośredni link do oferty »Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! U nas porównasz ceny tego hotelu u różnych organizatorów:
DODATKOWE INFORMACJE
rezerwacja telefoniczna
801 451 401
12 424 30 50
rezerwacje@travelone.plCzynne:
Poniedziałek-Piątek: 8-21
Sobota-Niedziela: 9-21
Pogoda i klimat
Agadir
Bezchmurna noc
34oC
opady:brak
zachmurzenie:brak
ciśnienie:1017 hPa
wiatr:15 km/h

Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:
Maroko - cesarskie miasta
Kategoria: Wycieczka
Region: Maroko,Maroko
1 dzień: Dzień 1: Agadir Przylot do Maroka, powitanie na lotnisku w Agadirze przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.
2 dzień: Dzień 2: Agadir - Essaouira - El Jadida - Casablanca (trasa ok. 540 km) Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Essaouiry - miasteczka portowego położonego nad malowniczym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Miasteczko, często nazywane Białą Perłą Atlantyku, ma niezwykle uroczy klimat, dzięki pobielonym domkom z niebieskimi okiennicami i dachami, położonymi wzdłuż wąskich, krętych uliczek. Na miejscu zwiedzanie najstarszej części miasta założonej w XVI w. przez Portugalczyków. Przyjazd do Casablanki, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
3 dzień: Dzień 3: Casablanca - Rabat - Meknes (trasa ok. 250 km) Po śniadaniu przejazd z hotelu w Casablance na plac Mohameda V oraz nad bulwarem do meczetu Hassana II (zwiedzanie dla chętnych, wejście do środka płatne dodatkowo ok. 12 EUR/os.). Meczet został zbudowany na specjalnej platformie nad wodami Atlantyku, posiada 210 m minaret, który jest najwyższym minaretem na świecie. Następnie przejazd do stolicy Maroka - Rabatu. Tam wizyta przy bramie Pałacu Królewskiego, następnie spacer po dzielnicy artystów Kasbah Al-Uday oraz zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V. Przejazd do Meknes - dawnej stolicy Maroka, gdzie znajduje się zabytkowa medina wpisana na Listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Meknes oglądamy dwie najpiękniejsze bramy wjazdowe do najstarszej części miasta: Bab el-Khemis i Bab el-Mansour oraz spacerujemy po pobliskim placu, zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Meknes.
4 dzień: Dzień 4: Meknes - Volubilis - Fes (trasa ok. 120 km) Po śniadaniu przejazd do Volubilis i zwiedzanie ruin największego i najlepiej zachowanego kompleksu pochodzącego z czasów rzymskich z III wieku n.e., obecnie umieszczonego na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po części, w której znajduje się łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylika, forum oraz domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami. Z Volubilis przejazd i zwiedzanie Fes - czwartego pod względem wielkości miasta Maroka, a także ośrodka religijnego. Spacer po Nowym Fes: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Następnie wejście do najstarszej części Fes El Bali - mediny wpisanej na listę UNESCO, wizyta przy meczecie i uniwersytecie El Karawijjin, dalej przejście do mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa I (miejsca te dostępne jedynie z zewnątrz), wizyta na placu Nejjarine oraz zwiedzanie szkoły koranicznej tzw. Medersy, a także wizyta w jednej z licznych garbarni skór. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Fes.
5 dzień: Dzień 5: Fes - Beni Mellal - Marrakesz (trasa ok. 500 km) Po śniadaniu całodniowy przejazd do legendarnego miasta Marrakesz. Trasa niezwykle malownicza u podnóża gór Atlasu Średniego. Po drodze krótki postój w otoczonym przez lasy cedrowe górskim kurorcie Ifrane, zwanym również marokańską Szwajcarią. Po przyjeździe do Marrakeszu zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
6 dzień: Dzień 6: Marrakesz Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Marrakeszu, zwanego również czerwonym miastem, ze względu na kolory domów i mediny. Zwiedzanie rozpoczyna się od meczetu i minaretu Koutoubia, następnie grobowce Saadytów - silnej dynastii panującej w XVI wieku. Dalej wizyta w Pałacu Bahia zbudowanego z kilku części. Następnie spacerem po medinie udajemy się w stronę niezwykłego i magicznego placu Djemaa El Fna, który posiada orientalny charakter i niepowtarzalną atmosferę. Dookoła placu ulokowało się wiele kawiarni i restauracji oferujących typowe marokańskie przysmaki. Późnym popołudniem na Djemaa El Fna rozpoczyna się hipnotyzujący spektakl zaklinaczy węży, muzyków, trubadurów i akrobatów. Plac pełen jest orientalnych dźwięków i zapachów, a życie tętni przez całą noc. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7 dzień: Dzień 7: Marrakesz - Agadir (trasa ok. 260 km) Po śniadaniu wizyta i spacer po jednym z najpopularniejszych ogrodów oliwnych w Marrakeszu - ogrodzie Menara, z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę gór Atlasu Wysokiego. Następnie przejazd do Agadiru, tam zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
8 dzień: Dzień 8: Agadir Po śniadaniu wykwaterowanie. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla Klientów kontynuujących wakacje w Agadirze transfer do hotelu Aferni 3* (BB - śniadania) lub innego wybranego z oferty hotelu, tygodniowy wypoczynek w Agadirze.
Uwagi: Powyższy program jest ramowy i może ulegać niewielkim modyfikacjom w zależności od lokalnych warunków. Do realizacji programu wymagana jest minimalna liczba uczestników - 10 osób.
Cena zawiera: Cena zawiera: * 7 noclegów w 3* i 4* hotelach, * śniadania i obiadokolacje, * przejazdy klimatyzowanym autokarem, * polskojęzycznego pilota. Przy pobycie 14-dniowym dodatkowo: - 7 noclegów w hotelu Aferni 3* lub innym wybranym z oferty - śniadania lub inna forma wyżywienia zgodna z wybraną ofertą - opieka polskojęzycznego rezydenta.
Cena nie zawiera: Cena nie zawiera: * lokalnych przewodników oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 75 Euro, płatne obligatoryjnie na miejscu u pilota w pierwszym dniu objazdu; dla chętnych płatne dodatkowo, nie ujęte w programie zwiedzania: wejście do Meczetu Hassana II (Casablanka) płatne dodatkowo - ok. 12 Euro/ osoby; wstęp do ogrodów Majourelle (Marakesz) - ok. 3 Euro/ osoby; kolacja z folklorem (Marakesz) - ok. 26 Euro/ osoby; wycieczka do doliny Ourika (Marakesz) - ok. 35 Euro/ osoby; wycieczka do Ouzoud Beni Melal (Marakesz) - ok. 40 Euro/ osoby, * napoi do obiadokolacji, * wydatków osobistych.

Przewodnik: Maroko: wycieczki objazdowe, Maroko


Maroko > Maroko: wycieczki objazdowe
Maroko: wycieczki objazdowe:
Zróżnicowany krajobraz i ciekawe dziedzictwo kulturowe Maroka stwarza idealne warunki do odbywania wycieczek objazdowych po tym kraju. Można tu zwiedzać pozostałości z czasów rzymskich i średniowiecznych. Na trasie takiej wycieczki koniecznie powinny znaleźć się miejsca takie jak Tanger, Agadir, Casablanca, Rabat, Marrakesz czy Fez. Po trudach zwiedzania na turystów czekają liczne, słoneczne plaże obmywane przez turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, ze świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i wspaniała marokańska kuchnia.
czytaj więcej
 

Maroko: mapa


Agadir - prognoza pogody

0
Aktualne warunki

Sobota
4 lipca
Bezchmurna noc
34°C
Bezchmurna noc
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:43%
widoczność:10 km
ciśnienie:1017 hPa
wiatr:280° 15 km/h
Sobota
4 lipca
Słonecznie
min: 22°C    max: 36°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:280°  20 km/h
wsch. słońca:05:41
zach. słońca:19:44
Niedziela
5 lipca
Słonecznie
min: 25°C    max: 39°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:281°  19 km/h
wsch. słońca:05:41
zach. słońca:19:44
Poniedziałek
6 lipca
Słonecznie
min: 28°C    max: 40°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:287°  21 km/h
wsch. słońca:05:42
zach. słońca:19:44
Wtorek
7 lipca
Słonecznie
min: 29°C    max: 41°C
Słonecznie
opady:3.3 mm
wiatr:285°  22 km/h
wsch. słońca:05:42
zach. słońca:19:44
Środa
8 lipca
Słonecznie
min: 26°C    max: 41°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:293°  23 km/h
wsch. słońca:05:43
zach. słońca:19:44

Agadir - klimat

Maroko - kiedy na wakacje?
  • Zarówno na atlantyckim, jak i śródziemnomorskim wybrzeżu Maroka plażowanie rozpoczyna się już w maju i trwa do października.
  • Temperatury powietrza powyżej 25 ºC utrzymują się od lipca do października w okolicach Agadiru oraz od lipca do września w rejonie Casablanki.
  • Woda w Atlantyku osiąga temperaturę 20 ºC w czerwcu, natomiast Morze Śródziemne nagrzewa się do tej temperatury w lipcu. Ten stan utrzymuje się do października.
  • Zwiedzanie zabytkowych miast Maroka najlepiej zaplanować na wiosnę lub jesień, gdyż latem na obszarach położonych dalej od wybrzeża może być bardzo gorąco.
Klimat w Maroku jest zróżnicowany ze względu na urozmaiconą geografię kraju. Nizinne wybrzeże charakteryzuje się bardzo ciepłym latem i łagodną, słoneczną zimą. Górskich obszary Maroka (Góry Rif i Atlas) są narażone zimą na niskie temperatury i dużą ilość opadów, ale latem jest tam przyjemnie. Im dalej na południe kraju, tym większe można napotkać upały. Dodatkowo we znaki dają się gorące i suche wiatry chergui i arifi. Wycieczki do miast takich jak Fez, Marrakesz czy Meknes dobrze jest więc zaplanować na wiosnę lub jesień. Wyprawy w rejon Sahary najlepiej udadzą się w okresie od października do lutego.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
12,13,14,13,15,17,17,17,17,16,14,12,19,19,21,19,20,21,21,21,22,22,20,19,15.5,16.0,17.5,16.0,17.5,19.0,19.0,19.0,19.5,19.0,17.0,15.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
678999999776
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
35,55,18,33,4,0,0,0,7,12,19,62,76,78,71,77,81,84,86,85,83,80,76,75
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
842541012449

Maroko wycieczki: oferty wczasów z Maroko: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki