Maroko - cesarskie miasta >> wczasy, wakacje, oferty, opinie, wycieczka objazdowa Maroko - cesarskie miasta >> rezerwuj najtaniej na Maroko.com.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Maroko.com.pl  >  Lista ofert  >  Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...ładowanie
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie
obrazek hotelu

Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe

Maroko, Maroko: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
Kod oferty: MAVNET-AGACESdodaj do schowka
cena za osobę od:
zawiera:transport, zakwaterowanie, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NW
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
drukujbezpośredni link do oferty »Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! U nas porównasz ceny tego hotelu u różnych organizatorów:
DODATKOWE INFORMACJE
rezerwacja telefoniczna
801 451 401
12 424 30 50
rezerwacje@travelone.plCzynne:
Poniedziałek-Piątek: 8-21
Sobota-Niedziela: 9-21
Pogoda i klimat
Agadir
Słonecznie
24oC
opady:brak
zachmurzenie:brak
ciśnienie:1025 hPa
wiatr:7 km/h

Maroko - cesarskie miasta, Maroko: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:
Maroko - cesarskie miasta
Kategoria: wycieczka
Region: Maroko/Agadir
Atuty: - doskonale przygotowany program zwiedzania - dobrze usytuowane hotele podczas objazdu - kameralne grupy - zwiedzanie bez pośpiechu, sprawdzony program i doświadczeni przewodnicy
Dzień 1. Agadir: Wylot do Maroka - na 48 godzin przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo - bagażowej należy się zgłosić na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Maroka powitanie na lotnisku w Agadirze, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
Dzień 2. Agadir - Essaouira - Casablanca: Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Essaouiry - miasteczka portowego położonego nad przepięknym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Essaouria ma niezwykle uroczy klimat dzięki pobielonym domkom z niebieskimi okiennicami i dachami, położonymi wzdłuż wąskich, krętych uliczek przez co często jest nazywana "Białą Perłą Atlantyku". Następnie kontynuacja dalszej podróży do Casablanki. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Casablance, kolacja.
Dzień 3. Casablanca - Rabat - Meknes: Po śniadaniu zwiedzanie Casablanki - placu Mohameda V oraz pięknego meczetu Hassana II (wejście do środka płatne dodatkowo ok. 12 EUR/os.). Meczet został zbudowany na sztucznym nasypie ponad wodami Atlantyku, posiada ponad 200 m minaret, co sprawia, że jest najwyższą budowlą w Maroku. Jest również trzecim, co do wielkości meczetem na świecie (po Mekce i Medynie) i jako jeden z nielicznych w tym kraju - jest otwarty dla nie muzułmanów. Następnie przejazd do stolicy Maroka - Rabatu, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Pałacu Królewskiego, dzielnicy artystów Kasby Al-Udaja, a także mauzoleum Mohammeda V. Grób króla wykonany jest z kararyjskiego marmuru i stanowi niezwykły przykład kunsztu i wyjątkowości marokańskiego rzemiosła. Następnie przejazd do Meknes - dawnej stolicy Maroka. Meknes sięga swą historią VII wieku, a jego zabytkowa medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.
Dzień 4. Meknes - Volubilis - Fes: Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Meknes m.in. mediny. Następnie przejazd do Volubilis - największego i najlepiej zachowanego kompleksu ruin z czasów rzymskich w Maroku dzięki czemu zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Prowadzone tam wykopaliska przez międzynarodową grupę archeologów dowiodły, że miasto sięga swą historią III wieku p.n.e. Z Volubilis odbędzie się transfer do Fes - czwartego pod względem wielkości miasta Maroka, a także ośrodka religijnego. Zwiedzanie medresy Bou Anana - szkoły koranicznej z XVI wieku wspaniale ozdobionej rzeźbami z drzewa cedrowego i kolorowymi mozaikami. Przewidziany jest również spacer po medinie złożonej z kilku tysięcy wąskich i krętych uliczek gdzie znajduje się m.in. meczet Karaouine, fontanna Nejjarine, souk. Kolacja i nocleg w hotelu w Fes.
Dzień 5. Fes - Beni Mellal - Marrakesz: Po śniadaniu przejazd do kolejnej byłej siedziby władców Maroka - legendarnego Marrakeszu. Trasę przejazdu umilają niezwykle malownicze krajobrazy bogate w wyżynne pastwiska i pola uprawne, a także góry Atlasu Średniego. Po przyjeździe do Marrakeszu kolacja i nocleg w hotelu. Chętni mogą udać się jeszcze na plac Djamaa El Fna, który właśnie późnym wieczorem najbardziej tętni życiem.
Dzień 6. Marrakesz: Zwiedzanie Marrakeszu pełnego budynków o różowych ścianach, przez co często nazywany jest Czerwonym Miastem. Jego afrykański charakter podkreślają gaje palmowe rozciągające się wokół miasta, które nadają mu charakter saharyjskiej oazy. Będzie można tu zobaczyć słynny meczet Koutoubia zwany duchowym strażnikiem Marrakeszu, a także znajdujące się na zachód od niego ogrody Menara z XIX-wiecznym pawilonem. W Marrakeszu z łatwością można się przenieść w bajkowy świat z Baśni tysiąca i jednej nocy dzięki jego niezwykle orientalnemu charakterowi. Jest on widoczny zarówno w pięknej, wielowiekowej architekturze miasta jak i w stylu życia mieszkańców. Najłatwiej to zauważyć na niezwykłym i magicznym placu Djamaa El Fna, który w roku 2001 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dookoła placu ulokowało się wiele kawiarni i restauracji oferujących typowe marokańskie przysmaki, a sam plac to jeden wielki suk, na którym można kupić dosłownie wszystko - od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, poprzez bajecznie kolorowe szale i skórzane torebki, a skończywszy na orientalnych pamiątkach i wspaniałych rękodziełach lokalnych artystów. Późnym wieczorem, kiedy skwar pustynnego słońca nie daje już się we znaki mieszkańcom, na Djemaa El Fna rozpoczyna się hipnotyzujący spektakl zaklinaczy węży, muzyków, trubadurów i akrobatów, a właściciele budek z jedzeniem dopiero rozpoczynają swój dzień pracy. Plac pełen jest orientalnych dźwięków i zapachów, a życie tętni tu przez całą dobę. Wśród feerii barw i zapachów Turyści mieszają się z tubylcami, którzy przychodzą tu nie tylko na zakupy, ale także aby spędzić czas na pogawędkach czy jedzeniu serwowanych tu lokalnych specjałów, takich jak - owoce morza, ślimaki, placki chlebowe. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 7. Marrakesz - Agadir: Ciąg dalszy zwiedzania Perły Południa czyli Marrakeszu między innymi słynnych grobowców - miejsca spoczynku książąt z dynastii Saadytów i znakomitego przykładu architektury arabskiej. Na tę zabytkową nekropolię składają się dwa mauzolea, dziedziniec i ogród. Zakłada się, że powstała ona w XVI wieku, ponieważ właśnie z tego wieku pochodzi najstarszy znaleziony tam grób. Zaplanowana jest również wizyta we wspaniałym Pałacu Bahia zwanym też Błyszczącym, a którego dosłowna nazwa oznacza "pałac faworyty" ponieważ mieszkały tu niegdyś faworyty wezyra. Pałac jest budynkiem z dużym dziedzińcem i piękną fontanną pośrodku. Prowadzi do niego piękna, egzotyczna aleja wysadzona drzewami pomarańczowymi i palmami. Następnie przejazd do najbardziej znanego kurortu Maroka - Agadiru, zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 8-14. Agadir: Po śniadaniu wykwaterowanie. Dla Klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu i wypoczynek w Agadirze. Dla osób kończących wakacje - transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 15. Wylot do Polski: Po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.
WAżNE INFORMACJE: - powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, również kolejność 7-dniowego zwiedzania i 7- dniowego wypoczynku może ulec zmianie i jest uzależniona od Organizatora - obowiązkowo płatne na miejscu w trakcie trwania imprezy ok. 75 EUR/os. (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki) - fakultatywnie podczas objazdu wycieczka Dolina Ourica - położona w pobliżu Marrakeszu jest jedną z najbardziej malowniczych i przepięknie położonych dolin u podnóża gór Atlasu Wysokiego. Ciągnie się wzdłuż rzeki, gdzie są gaje oliwne i cytrusowe. Zapierające dech widoki na szczyty górskie zaś na zboczach można podziwiać typową zabudowę tzw. kasb. Koszt wycieczki ok. 25 EUR/os. oraz wycieczka Wodospady Ouzud - jedno z piękniejszych miejsc w Maroku. Drugi co do wielkości wodospad na kontynencie Afrykańskim mierzący 110m. Wodospady pozwalają na chwilę uciec od cywilizacji. Niczym nie zmącona przyroda żyje tam sama sobie sprawiają wrażenie dziewiczej. Wodospad składa się z kilkunastu pięknych trzypoziomowych kaskad w otoczeniu niesamowicie czerwonych gór. Koszt wycieczki ok. 30 EUR/os. - fakultatywnie podczas objazdu, wstęp do meczetu Hassana II płatny na miejscu ok. 12 EUR/os. oraz wstęp do ogrodów Majorelle ok. 3 EUR/os. - podczas objazdu 7 noclegów w hotelach spełniających wg Organizatora wymogi standardu ***/**** (niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej), podczas pobytu 7 noclegów w wybranym hotelu w Agadirze - wyżywienie - śniadania i obiadokolacje podczas objazdu (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), podczas dodatkowego pobytu 7-dniowego zgodnie z wykupioną opcją - podczas podróży do Maroko wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski - podczas pobytu możliwość zakwaterowania w wybranym hotelu z oferty Net Holiday w Agadirze

Przewodnik: Maroko: wycieczki objazdowe, Maroko


Maroko > Maroko: wycieczki objazdowe
Maroko: wycieczki objazdowe:
Zróżnicowany krajobraz i ciekawe dziedzictwo kulturowe Maroka stwarza idealne warunki do odbywania wycieczek objazdowych po tym kraju. Można tu zwiedzać pozostałości z czasów rzymskich i średniowiecznych. Na trasie takiej wycieczki koniecznie powinny znaleźć się miejsca takie jak Tanger, Agadir, Casablanca, Rabat, Marrakesz czy Fez. Po trudach zwiedzania na turystów czekają liczne, słoneczne plaże obmywane przez turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, ze świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i wspaniała marokańska kuchnia.
czytaj więcej
 

Maroko: mapa


Agadir - prognoza pogody

0
Aktualne warunki

Poniedziałek
22 grudnia
Słonecznie
24°C
Słonecznie
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:33%
widoczność:10 km
ciśnienie:1025 hPa
wiatr:124° 7 km/h
wsch. słońca:07:31
zach. słońca:17:42
Wtorek
23 grudnia
Słonecznie
min: 11°C    max: 25°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:105°  15 km/h
wsch. słońca:07:32
zach. słońca:17:43
Środa
24 grudnia
Słonecznie
min: 13°C    max: 27°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:89°  15 km/h
wsch. słońca:07:32
zach. słońca:17:43
Czwartek
25 grudnia
Słonecznie
min: 12°C    max: 24°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:282°  13 km/h
wsch. słońca:07:33
zach. słońca:17:44
Piątek
26 grudnia
Słonecznie
min: 11°C    max: 23°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:216°  13 km/h
wsch. słońca:07:33
zach. słońca:17:44

Agadir - klimat

Maroko - kiedy na wakacje?
  • Zarówno na atlantyckim, jak i śródziemnomorskim wybrzeżu Maroka plażowanie rozpoczyna się już w maju i trwa do października.
  • Temperatury powietrza powyżej 25 ºC utrzymują się od lipca do października w okolicach Agadiru oraz od lipca do września w rejonie Casablanki.
  • Woda w Atlantyku osiąga temperaturę 20 ºC w czerwcu, natomiast Morze Śródziemne nagrzewa się do tej temperatury w lipcu. Ten stan utrzymuje się do października.
  • Zwiedzanie zabytkowych miast Maroka najlepiej zaplanować na wiosnę lub jesień, gdyż latem na obszarach położonych dalej od wybrzeża może być bardzo gorąco.
Klimat w Maroku jest zróżnicowany ze względu na urozmaiconą geografię kraju. Nizinne wybrzeże charakteryzuje się bardzo ciepłym latem i łagodną, słoneczną zimą. Górskich obszary Maroka (Góry Rif i Atlas) są narażone zimą na niskie temperatury i dużą ilość opadów, ale latem jest tam przyjemnie. Im dalej na południe kraju, tym większe można napotkać upały. Dodatkowo we znaki dają się gorące i suche wiatry chergui i arifi. Wycieczki do miast takich jak Fez, Marrakesz czy Meknes dobrze jest więc zaplanować na wiosnę lub jesień. Wyprawy w rejon Sahary najlepiej udadzą się w okresie od października do lutego.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
12,13,14,13,15,17,17,17,17,16,14,12,19,19,21,19,20,21,21,21,22,22,20,19,15.5,16.0,17.5,16.0,17.5,19.0,19.0,19.0,19.5,19.0,17.0,15.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
678999999776
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
35,55,18,33,4,0,0,0,7,12,19,62,76,78,71,77,81,84,86,85,83,80,76,75
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
842541012449

Maroko wycieczki: oferty wczasów z Maroko: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki