Organizator

Typ dojazdu

Wyjazd z

Terminy

Długość pobytu

Wyżywienie

Dorośli

Dzieci

Wiek dzieci

Dostępne oferty

    Kategoria:

    Region:

    Maroko / Maroko

    Opis oferty: :

    Algeciras • Ceuta • Fez • Meknes • Marrakesz • Casablanca • Rabat • AsilahIntrygujące mieszanką kultury arabskiej i europejskiej miasta Maroka od wieków przyciągają artystów szukających tu inspiracji w specyficznej atmosferze świata na styku kultur. Królewskie miasta założone w średniowieczu zachwycają wspaniałą architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Na trasie Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca ze świetnymi butikami, Fez - ostoja średniowiecznej kultury i duchowa stolica Maroka, Marrakesz z magicznym placem Dżamaa Al Fna i na koniec wizyta w pocztówkowo uroczym nadmorskim Asilah. Po intensywnym zwiedzaniu znakomitym pomysłem jest wypoczynek po hiszpańskiej stronie Gibraltaru, w wybranym hotelu na słynnym Costa del Sol. Trasa w Hiszpanii i Maroku: ok. 1500 km.

    1. DZIEŃ.:

    Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MALAGI. Przejazd do hotelu na Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

    2. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w ALGECIRAS, przeprawa promem do CEUTY. Przejazd przez dzikie i poszarpane góry Rif do Fezu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

    3. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali - labiryncie 9 tys. krętych uliczek medyny objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. - najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; medresa Al-Attarin - perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen - pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do MEKNES. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

    4. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MEKNES, dawnej imperialnej stolicy, miasta pięknych bram, znanego z ruin olbrzymiego kompleksu pałacowego zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej bramy Bab Mansour, która jest największą budowlą tego typu w północnej Afryce. Zwiedzanie mauzoleum jednego z najokrutniejszych sułtanów - Mulaja Ismaila, spichlerzy i stajni dla 12 tys. koni. Przejazd do Marrakeszu przez majestatyczne góry Atlas. MARRAKESZ, położony u stóp Atlasu Wysokiego, tętniąca życiem egzotyczna metropolia, nazywana jest czerwoną perłą rzuconą na Atlas. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Spacer po słynnym Placu Cudów - Dżamaa Al Fna - największym na marrakeskiej medynie, wpisanym na listę UNESCO i pełnym zaklinaczy węży, akrobatów, kuglarzy, połykaczy ognia i sprzedawców szczęścia, który budzi się wieczorem, przyciąga egzotycznymi zapachami i dźwiękami i żyje całą noc. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny z kolacją (napoje płatne dodatkowo). Powrót do hotelu, nocleg.

    5. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Zwiedzanie Marrakeszu, od którego pochodzi nazwa Maroka, jednego z najciekawszych miast świata, miejsca, z którym związanych jest wiele legend. Spacer po medynie, jednej z największych w świecie arabskim, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie z zewnątrz meczetu Kutubijja z XII w., który jest najważniejszym zabytkiem miasta, a jego minaret, duma Marrakeszu, służy za punkt orientacyjny. Zwiedzanie: medresy Ali Ben Jousufa - największej szkoły koranicznej w Maroku; grobowców Saadytów - kompleksu bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. i ogrodów; wizyta w Pałacu Bahia z bogatą ornamentyką. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

    6. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta Maroka, gospodarczej stolicy kraju, fascynującej i dynamicznej metropolii. Spacer po mieście i zwiedzanie majestatycznego meczetu Hassana II, trzeciego pod względem wielkości meczetu świata z najwyższym minaretem (200 m), plac Mohammeda V z architekturą neomauretańską i art déco. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, wizyta w mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

    7. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż atlantyckiego wybrzeża do nadmorskiej turystycznej miejscowości ASILAH. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub spacer po medynie. Przejazd do Ceuty, spacer po mieście, przeprawa promowa do Algeciras i wyjazd w kierunku Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

    8. DZIEŃ.:

    Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko do Malagi i przelot do Polski.

    ŚWIADCZENIA: :

    7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienką • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

    UWAGI::

    Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: prom, bilety wstępu i lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 95 EUR/os.Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny w Marrakeszu: ok. 40 EUR.

    Szybki kontakt

    Jesteś zainteresowany tą ofertą?

    Zostaw numer telefonu,

    oddzwonimy!

    Numer telefonu

    Pogoda i klimat:

    Agadir

    Słonecznie
    15oC
    Opady:
    brak
    Zachmurzenie:
    brak
    Ciśnienie:
    1021 hPa
    Wiatr:
    5 km/h124°

    Maroko, Maroko: wycieczki objazdowe - prognoza pogody

    • Słonecznie
      26°C
      opady:
      brak
      zachmurzenie:
      brak
      wilgotność:
      83%
      widoczność:
      10 km
      ciśnienie:
      1021hPa
      wiatr:
      249° 15 km/h
      wsch. słońca:
      07:22
      zach. słońca:
      18:24
    • Słonecznie
      min.13°C max.26°C
      opady:
      brak
      wiatr:
      261° 21 km/h
      wsch. słońca:
      07:21
      zach. słońca:
      18:25
    • Słonecznie
      min.11°C max.28°C
      opady:
      brak
      wiatr:
      297° 43 km/h
      wsch. słońca:
      07:20
      zach. słońca:
      18:26
    • Słonecznie
      min.10°C max.21°C
      opady:
      brak
      wiatr:
      346° 39 km/h
      wsch. słońca:
      07:19
      zach. słońca:
      18:26
    • Słonecznie
      min.10°C max.21°C
      opady:
      brak
      wiatr:
      347° 41 km/h
      wsch. słońca:
      07:18
      zach. słońca:
      18:27

    Maroko: wycieczki objazdowe - klimat w Maroko

    Zamówienie wstępne

    Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania wstępnej rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące. Nasz doradca skontaktuje się z Państwem, aby potwierdzić rezerwację.

    cena całkowita: nieznana

    Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl w celu realizacji zamówienia.

    Oferta objęta bezpłatnym
    ubezpieczeniem
    801 451 402

    Masz pytania odnośnie tej oferty?

    Zadzwoń teraz lub
    skorzystaj z formularza »

    Podobne oferty, które mogą Cię zainteresować...

    Maroko, Agadir

    Hotel Kenzi Europa 2 osoby, 15.06-16.06, 1 dni

    1 dni, AI - All Inclusiveod 246 zł
    Maroko, Agadir

    Hotel Royal Atlas 3 osoby, 06.04-07.04, 1 dni

    1 dni, HB - Dwa posiłkiod 296 zł
    Maroko, Agadir

    Hotel Iberostar Founty Beach 3 osoby, 14.10-17.10, 3 dni

    3 dni, AI - All Inclusiveod 638 zł
    Maroko, Agadir

    Hotel Beach Albatros 2 osoby, 19.02-26.02, 7 dni wylot z Katowice

    7 dni, AI - All Inclusiveod 2 499 zł
    Zadaj pytanie dotyczące ofert close